Vlastní vývoj, výroba a design...


Vývoj

Vyrobit novou židli nebo křesílko chce čas. Někdy nám vývoj nového výrobku trvá i 2 roky. Proto na vývoji nových produktů pracujeme neustále. Často je to práce plná zkoušení, pokusů a omylů. Výsledek je někdy v nedohlednu. O to máme větší radost, když se skloubí propracovaná ergonomie a pěkný kus dřeva a nový design. 

Mistr výroby Jirka

Výroba

Zajímá Vás, jak se naše výrobky vyrábí? V naší hale si můžete s námi projít celý proces výroby. Vše máme na rozloze asi 1200m2. Od skladu řeziva přes truhlářskou dílnu, dílnu s naším Bobem - počítačově řízené obráběcí centrum, brusírna, olejovna a montáž. Výrobek tedy celou halou urazí cca 80m, než se dostane tam, kde patří - do showroomu, který je spojen s kavárnou.

Mistr výroby Robert

Jsme česká rodinná firma a rádi také podporujeme české firmy. Proto jsme se rozhodli při výstavbě a vybavení našich výrobních prostor vsadit na české značky.

Design

Od počátku naší firmy spolupracujeme s designérem Petrem Šebelou, který se stal naším dvorním designérem SITUSu. Všechny naše výrobky tak mají stejného ducha - i když jsou tvarově rozdílné, duší jsou stejné. Je pro nás přirozené, že naše věci musí dobře vypadat, musí mít ergonomii, funkci a užitnou hodnotu - spojnicí je cit pro detail. Jdeme vždy takovou cestou, kdy chceme vytvořit výrobek nebo doplněk do interiéru, který se nám samotným líbí a umístili bychom si ho i u sebe doma. 

Designér Petr Šebela
Petr Šebela

"Navrhováním utvářím sám sebe."

Vede mě k tomu obdiv ke kráse a ušlechtilosti dřeva, úcta k řemeslu, láska a odpovědnost k Zemi. Inspirací je mi celostní přístup dřívějších generací, jejich intuitivní schopnost vytvářet jednoduché, krásné a hluboce pravdivé věci. Při navrhování pamatuji na to, aby zůstal v procesu výroby prostor pro ruční dotváření a dokonale zpracovaný detail. Výsledkem je vždycky originál. Je to opak velkosériové uniformní výroby, která nás všude obklopuje.

Petr Šebela

Video o tom, kdo jsme...

Nebráníme se také spolupráci se zahraničními designéry...

V roce 2013 jsme se potkali v rámci výstavy London Design Fair s německým designérem Philippem Von Hasem, jehož život je fascinující. Vyrůstal v Berlíně, jeho otec žil v Itálii a on sám žije a tvoří v norském Bergenu, který je považován za kolébku umění a designu. Několik let pro něj vyrábíme malosériově výrobky z masivního dřeva. Jeho filozofií je vytvářet umělecká díla  pro každodenní použití. Do výrobků se snaží vtisknout vždy několik užitných věcí zároveň. Vše s maximální úctou k přírodě a materiálu.

V současné době pro Philippa vyrábíme výrobky Omera, Trialog a Gaia. Pracujeme také na vývoji nových výrobků jako Stable či Doppio.