Náš tým...


Rodinná firma SITUS

Jsme rodinná manufaktura a nábytek vyrábíme již více než tři desetiletí. Každý kousek, který nabízíme, je výsledkem spolupráce celého týmu, který rozumí svému řemeslu a přistupuje k němu s úctou a pokorou. Spojení lidí různých profesí nám zajištuje stále otevřenou mysl, a to, že jsme malým týmem, nám ponechává pružnost k realizaci nových nápadů.

Video o tom, kdo jsme...

Náš tým, naše rodina...

Milan Husička starší

Milan Husička st.

Majitel a vedoucí vývoje

Milan Husička mladší

Milan Husička ml.

Vedoucí výroby a realizace 

Eva Husičková

Eva Husičková

Čalounění, Showroom Unčovice

Petra Krejčí

Petra Krejčí

showroom/kavárna Unčovice

Tania Morisson

Tania Morrison

showroom Praha/interiérová designérka

Petr Šebela

Petr Šebela

designér

Robert

Robert

mistr výroby/distribuce zakázek

Jirka

Jirka

mistr výroby/distribuce zakázek

Lukáš Navrátil

Lukáš

mistr výroby/distribuce zakázek

Pes Andy

Andy

rodinný mazlíček/maskot

CNC obráběcí centrum BOB

Bob 1

Počítačově řízený CNC stroj. Jmenuje se BOB a je první svého jména. Ve výrobě je srdcem firmy SITUS.

Co máme za sebou...

V roce 2007 padlo rozhodnutí začít vyrábět výrobky s vlastním, originálním designem a dokázat, že jsou u nás ještě šikovní lidé, jejichž nápady a kvalita výroby obstojí i na náročném evropském trhu. Osudovým přínosem bylo setkání a zahájení spolupráce s designérem Petrem Šebelou. Výsledkem 5 let zkoušení a objevování  byla celá řada produktů (křesílko LEAF, CETUS nebo křeslo ERRA), a pak, na sklonku roku 2012, přišel zásadní průlom - židle FIGURE.

FIGURE upoutala pozornost zákazníků i odborné veřejnosti. Získala řadu ocenění jak u nás, tak v zahraničí a zájem zákazníků nás motivoval k další práci. Uvědomili jsme si, že FIGURE je přesně tím, co chceme dělat - nábytek designově neotřelý a kvalitou provedení na hranici až nemožného, včetně velkého podílu ruční práce. V tomto duchu vznikly funkcionalisticky minimalistická LANDIO i oblá kolekce HANDMADE. S léty se vracíme k našemu charakteristickému ozubovému spoji a rozšiřujeme kolekce i obecně portfolio výrobků.

Od roku 2017 máme, co se týká výrobků, jediný cíl. Vytvořit ucelené kolekce nábytku, jehož prvky dokážeme vybavit byt či dům v jednom designu. Od židlí, křesel, přes jídelní či konferenční stoly, sedací soupravy, postele, skříňky, apod. Postupně tedy doplňujeme kolekce Figure a Handmade o nové a nové prvky.

V roce 2019 jsme vytvořili kolekci FREE. Prvním výrobkem byla sedací souprava, která upoutala veřejnost originální modularitou a variabilitou. S netradičně řešenými hliníkovými opěráky v mobilní nebo "L" verzi. Kolekci nyní doplňují jídelní stůl a konferenční stolky. 

Na přelomu let 2019 a 2022 investujeme do rozhodnutí modernizovat výrobu a showroom. Otevíráme firemní prodejnu v Praze. V Unčovicích naši výrobní halu jednak modernizujeme, jednak ji zčásti proměňujeme na showroom spojený s kavárnou.

V roce 2022 přicházíme s kolekcí MAYA, která obsahuje židli v čalouněné a celodřevěné verzi, jídelní stůl a konferenční stolky.